Snoopy'i Özleyen!


Hepimizin severek izlediği harika bir çizgi filmdi Snoopy. İçindeki karakterleri beni inanılmaz eğlendirir kahkahaya boğulurdum. Eğlenerek izlediğim nadir çizgi filmlerden biridir. Yaratıcısı Charles Schulz 77 yaşında kalp krizinden vefat ettikten sonra vasiyeti üzerine yeni bölümleri çekimeyen çizgi filmi gerçekten özlüyorum.

Kahramanları tekrar hatırlamaya ne dersiniz. Unutmamak üzere kendime nottur bu içerik aslında.

* Snoopy: Kulübesinin üzerinde uyuyan ve en iyi dostlarından biri sarı küçük bir kuş olan sevimli köpek. Charlie Brown'ın köpeğidir. İnsanlar gibi davranır ama hiçbir zaman konuşmaz. Sadece düşünce balonlarıyla biz onun ne düşündüğünü biliriz.

* Woodstock: Snoopy'nin en yakın arkadaşı. Snoopy'i şakalarıyla deli etse de onun hep yanındadır.

* Charlie Brown: Charlie sürekli kaybetmeye mahkum bir karakterdir. İzlerken içim acırdı ona:) Sürekli hayatın anlamını sorgulayan bir tiptir. Ancak bu sorugulamalar hep olumlu sonuçlanır.

* Lucy: Lucy Van Pelt, sıkı çalışan, patron edalı, yarı çatlak ve bencil bir tip.

* Linus: Linus Van Pelt, Lucy'nin kardeşidir. Ortaya çıkan felsefi sorunları o çözer. Battaniyesinden hatılayacaksınız.

* Sally: Charlie'nin kız kardeşidir. İlginç cümleleriyle tanıdık. Küçükken patavazsızlıklarından nefret ederdim. Bir de çok ispiyoncu bir tip olduğunu hatırlıyorum. Linus'a aşık olduğunu da unutmayız tabiki.

* Marcie: Gözlükleri zaten onu ele veriyor. Marcie, filmin en akıllı tipi. Peppermint Patty en yakın arkadaşıdır, ona sürekli efendim diye hitap eder.

* Patty: Ona peppermint (nane) diyorlar. Charlie'ye Chuck diyen tek kişi. Sınıfta uyanık kalmayı bir türlü beceremiyor. Gizliden gizliye Charlie Brown'a ilgi duyuyor.

* Schroeder: Sürekli piyanosunun başında yerde oturarak çalardı hatırlarsanız. Lucy kendisine aşıktır.

* Pig Pen: Pasaklı
* Rerun:

* Franklin: Franklin ile Charlie ilk kez 1968 yılında, sahilde tanışırlar, hayattan beklentilerini diğerleri kadar abartmaz.

1 yorum:

f.ferdi durusulu(günesinoğlu) 9 Mayıs 2010 02:55  

Charlie Brown adamımdır kendisi ((:

Yorum Gönder

Gereksiz yorum yazmama konusunda uyarı hakedecek biri değilsin belki ama öyle olma ihtimaline karşı bu uyarıyı koymalıyım! Alınma:)

Related Posts with Thumbnails

Ben Şahsen Kendim

İsyanlarım, sevinçlerim ve hiç büyümemiş halimle Ben Şahsen Kendim